Kabaty

Napisz do nas:
kabaty@archicom.pl

Edit Template

Procedura

Nasz projekt powstaje na podstawie ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. Procedura ta pozwala Radzie Miasta, na wniosek inwestora, dokonać zmian niektórych ustaleń przeznaczenia terenu wynikających z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tak, aby mieszkania powstały tam, gdzie w przeszłości tego nie planowano.

Obecnie teren przy al. Komisji Edukacji Narodowej 14 jest przewidziany pod zabudowę wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Chcemy zmienić charakter tego miejsca, a zamiast centrum handlowego proponujemy zabudowę mieszkaniową o przyjaznej skali, z gastronomią i usługami w parterach.

ilustracja poglądowa przedstawiająca propozycję architektoniczną

Bardziej transparentny proces administracyjny, niż wydawanie decyzji o warunkach zabudowy (WZ).

Możliwość udoskonalenia koncepcji architektonicznej zgodnie z realnymi potrzebami mieszkańców.

Zobowiązanie inwestora do partycypacji w rozwoju dzielnicy: rozbudowie infrastruktury edukacyjnej, drogowej, rekreacyjnej.

ilustracja poglądowa przedstawiająca propozycję architektoniczną

Nasza propozycja jest zgodna z tzw. lokalnymi standardami urbanistycznymi i architektonicznymi, które dotyczą m.in. zapewnienia mieszkańcom określonej liczby miejsc w placówkach oświatowych, dostępu do terenów rekreacyjnych czy komunikacji publicznej.

Pozytywną opinię w sprawie projektu wydało Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m. st. Warszawy, a niezbędne uzgodnienia prowadzone są obecnie z Urzędem Dzielnicy Warszawa-Ursynów oraz zarządcami dróg.

Zgodnie z instrukcją Prezydenta m. st. Warszawy prowadzimy dialog o inwestycji, aby poinformować mieszkańców o naszych planach i wspólnie omówić projekt planowanego osiedla przy al. Komisji Edukacji Narodowej 14.

dialog o inwestycji

W ramach dialogu z sąsiadami, przedstawicielami organizacji społecznych, członkami Rady Dzielnicy Ursynów oraz władzami dzielnicy i miasta, zorganizujemy publiczne spotkania, na których porozmawiamy o projekcie.

Zbieranie uwag trwa do 30 czerwca 2024.

Pełen raport z dialogu o inwestycji będzie dostępny na naszej stronie. Po zakończeniu dialogu planujemy złożyć wniosek do Rady Miasta – będzie on publicznie dostępny, a każdy mieszkaniec będzie mógł wnieść dodatkowe uwagi. Ostateczną decyzję o możliwości realizacji mieszkań przy al. Komisji Edukacji Narodowej 14 podejmą uchwałą radni m. st. Warszawy.

ilustracja poglądowa przedstawiająca propozycję architektoniczną

Spotkanie dla mieszkańców

17.06.2024, godz. 18:00

Ursynowskie Centrum Kultury “Alternatywy”,
ul. Indiry Gandhi 9.

Spotkanie informacyjne zdalne

24.06.2024, godz. 18:00

Obejrzyj transmisję na YouTube.

Pobierz prezentację projektu

WYŚLIJ UWAGI

30.06.2024 zakończyliśmy zbieranie nowych opinii dotyczących projektu.